Ranking prawdę Ci powie

Data publikacji: 06.10.2016

Na chwilę popsuła się pogoda, więc jest moment, by zająć się pierwszymi podsumowaniami. Ani się obejrzeliśmy, a już zamknięty został Ranking PZG 2016. Przypomnę, że punkty do rankingu mogliśmy zdobywać od 1 kwietnia do 30 września 2016. Punkty były przyznawane za udział i zajęte miejsca w turniejach rankingowych, które mogły mieć jedną z kategorii: SUPER, I, II, III lub IV.

I jak nam poszło? Chyba całkiem nieźle.

• W łącznej klasyfikacji Klubowego Pucharu Polski zajęliśmy 16. miejsce. Bardzo przyzwoicie, bo za plecami zostawiliśmy niejeden renomowany klub. Tutaj: WYNIKI. Zachęcam do klikania. Pod każdym nazwiskiem można obejrzeć listę punktowych turniejów i prześledzić statystyki – swoje i innych.
  • Punktowało aż 66 golfistów i to jest naprawdę powód do dużego zadowolenia. To znaczy, że połowa naszych klubowiczów wzięła udział przynajmniej w jednym turnieju rankingowym PZG.

8. Mirosław Dziekan – 1028

• W sumie Royal GC zdobył 36 935 punktów. To znaczy, że powyżej wymieniona ósemka przyniosła nam łącznie 32% wszystkich punktów klubowych. Brawo! Ale też widać, że nie zdominowali reszty w sposób absolutny. W końcu można też powiedzieć, że ponad 2/3 punktów zdobyli pozostali zawodnicy. A zatem – wspólny wysiłek!
  • Trójka najlepszych kobiet, to:

13. Aleksandra Jankowska – 734

25. Ewa Budner – 470

29. Katarzyna Terej – 446

• Jarek Skręta zajął 33. miejsce w kategorii mężczyzn w Polsce (i 13. miejsce w kategorii Seniorów w Polsce)
  • Aleksandra Jankowska zajęła 96. miejsce w kategorii kobiet w Polsce (i 13. miejsce w kategorii wiekowej 19-30)
  • Barbara Kozicka jest naszą najwyżej sklasyfikowaną Masters Seniorką – 8. miejsce w Polsce

Nie zapominajmy też o analogicznej klasyfikacji juniorów. Nasi młodzi reprezentanci wykręcili lepszy rezultat w skali kraju niż „dorośli”, bo zespołowo mogą pochwalić się 13. miejscem w Klubowym Pucharze Polski Juniorów. Co ciekawe, punktowało tylko 5 osób. Wygląda na to, że gdyby podwoić liczbę juniorów w naszym klubie, można by myśleć o zaatakowaniu nawet miejsca w pierwszej piątce w skali kraju. Jest pole do popisu.

• Indywidualnie naszym najlepszym juniorem okazał się Konstanty Łuczak (5142 pkt KPPJ), a drugie miejsce zajęła Matylda Kuna (2143 pkt KPPJ). Matylda startowała jednak również w seniorskich turniejach rankingowych, za które jako juniorka punktów nie dostawała. Wynik nie odzwierciedla zatem w pełni jej tegorocznych osiągnięć.

Za rok porównam rezultaty. Niezależnie od miejsca, które zajmiemy w kraju, najbardziej powinniśmy interesować się liczbą osób, które punktowały. To bowiem dobrze pokazuje, jak bardzo nasi klubowicze są zaangażowani w grę turniejową. Jeśli pobijemy tegoroczną liczbę 66, to będzie jakiś wskaźnik rozwoju klubu. Oby tak się stało.

Na koniec przypominam, że zamknięcie Rankingu PZG nie ma nic wspólnego z naszą Ligą Klubową! Tutaj walczymy nadal – aż do 27 listopada. Jeszcze dużo golfa przed nami. Powodzenia!

* * *

A żeby nie zostawiać tej informacji bez żadnej ilustracji, załączam na koniec zdjęcie z przedwczoraj – z łódzkiego turnieju na polu Rosa. Wyniki raczej przemilczę. Wszyscy (!) uczestnicy zagrali poniżej swojego handicapu. Jarek Skręta i Michał Kopczewski reprezentowali nasz klub. Turniej można by nazwać tak samo, jak znane targi żeglarskie – „Wiatr i Woda”. Wiało przeokrutnie, a wody, jak wiadomo, na Rosie nie brakuje. Dobrze przynajmniej, że po południu wyszło słońce i zrobiło się pięknie. Takich widoków jeszcze wszystkim życzę w tym sezonie.