Shoutbox

Dodawanie wpisów możliwe jedynie po zalogowaniu

Terej Katarzyna (2015-12-10 12:34:25):

Marku, bardzo dziękuję w imieniu wszystkich zaangażowanych osób! Bez Mirka Dziekana nie byłoby takiego wspaniałego formatu, a bez Moniki Kołowrotnej oprawy i tak wspaniałego tortu! Bez Michała nie byłoby takiego filmu, a bez Beaty Okrasy tak wspaniałych zdjęć! A jak zwykle dzięki Frankowi Iwaniukowi flagi Królewskiego dumnie powiewały nad Polem w Sobieniach! Ale to dzięki wszystkim zawodnikom - Klubowiczom i uczestnikom turnieju - atmosfera była jak zwykle najwspanialsza!!!!
BARDZO DZIĘKUJĘ!!!

Czecharowski Marek (2015-12-08 14:36:18):

Kasiu et consortes (wszyscy Cię Wspierający)! Wielkie dzięki za przesympatyczny Turniej kończący sezon 2015 r. Specjalne podziękowania dla Mirka Dziekana za kapitalny pomysł gry w trzech różnych formatach, co potęgowało frajdę w rywalizacji. Tak trzymać!
Do Siego 2016.

Mistrz Klubu (2015-10-13 22:41:23):

Czesc, jesli chcecie pojechac na golfa kolo Sylwestra, to dajcie znac na moj prywatny email! Wycieczka do Hiszpanii, dwa pola itd. Wszystko co potrzeba na miejscu :) pozdrawiam

Osiński Ireneusz (2015-09-17 07:32:40):

Michał postaram się udzielić odpowiedzi
1. liczą się 4 najlepsze wyniki, czyli te podwojone z finału też będą brane pod uwagę
2. Turniej jest dwu dniowy, ale wynik będzie jeden za dwa dnia
3. Jest taka możliwość
Pozdrawiam

Kopczewski Michał (2015-09-14 09:20:14):

A ja mam - być może także w imieniu innych? - prośbę o interpretację regulaminu Cyklu Królewskiego PING:

1. "do klasyfikacji końcowej liczą się 4 najlepsze wyniki gracza" - czy w przypadku turnieju finałowego chodzić będzie o wyniki przed podwojeniem czy po podwojeniu ? Mogę zagrać wyraźnie słabiej w turnieju finałowym, ale skoro punkty będą podwojone, to spora szansa, że i tak właśnie te wyniki z finału wejdą do najlepszej czwórki rezultatów, nawet jeśli występ był relatywnie słaby. Czy tak właśnie będzie?

2. Czy finał liczony jest jako dwa niezależne "turnieje", tzn. z każdego z tych dni - odrębnie - liczyć się będzie wynik i każdy z tych dni (lub oba) mogą wejść do najlepszych czterech wyników gracza? Czy też liczymy turniej finałowy łącznie, jako jeden rezultat z dwóch dni i wówczas jest to jeden wynik (chyba raczej tego bym się spodziewał, ale pytam dla jasności)?

3. Czy moja Szanowna Małżonka mogłaby zagrać w Green Card (9 dołków), ale tylko w niedzielę (w sobotę nie może) - czy komitet zezwoli na taką opcję?

Z góry dziękuję za odpowiedź - Michał

Romaniuk Jarosław (2015-09-12 16:11:31):

Czy będą podane warunki udziału w finale turnieju PING CUP?

Terej Katarzyna (2015-08-28 00:08:40):

Szkoda Rafał... zawsze to lepiej coś robić niż krytykować... a na pytania dawno otrzymałeś odpowiedź przed Mistrzostwami...
Do zobaczenia na polu!

Podkański Rafał (2015-08-27 07:48:19):

Kaśka,
osobiście nie widzę potrzeby angażowania się w tworzenie regulaminu by ten został zmieniony lub przywrócony, np. w wersji z mistrzostw w Sand Valley.
Podstawowe moje pytanie jest proste. Dlaczego i kto zlikwidował 3 miejsce we wszystkich klasyfikacjach? Tłumaczenie tych decyzji "wyróżnieniem pośród innych turniejów" czy formułą British Open do mnie kompletnie nie przemawia. Uważam to za duży błąd, brak wyczucia i kompetencji.
Od 2003 roku, kiedy to zostały rozegrane pierwsze mistrzostwa naszego klubu i przez kolejnych 11 edycji nikomu to 3 nagradzane miejsce nie przeszkadzało. Nie przeszkadza PZG podczas wszystkich Mistrzostw Polski. Brązowego medalu w golfie w RIO tez nikt nie likwiduje.
Jednak Komitet Turniejowy naszego klubu zna się lepiej i wie, ze na podium są dwa miejsca.
Jednak przyjemność zagrania w golfa podczas Mistzrostw Klubu wspólnie z naszymi klubowiczami jest ogromna. Dlatego róbcie co chcecie. I tak będę grał. Tylko niech za te działania ktoś odpowiada. Tyle mam do powiedzenia na ten temat.

Terej Katarzyna (2015-08-26 11:10:46):

Drodzy, przede wszystkim bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim, którzy przyjechali i wzięli udział w Mistrzostwach. Cieszę się, że w końcu się wszyscy spotkaliśmy w Kraków Valley!
Dziękuję także za zainteresowanie i wsparcie działań klubowych. Regulaminy i u nas i na świecie budzą wiele emocji i ich twórcy wiedzą, że nie sposób zaspokoić wszystkich oczekiwań. I trudno nazywać manipulacją realizację częściową postulatów. Wszyscy działamy dla dobra naszego Klubu, zatem proponuję oddać głos w kwestii Regulaminu na XIV Mistrzostwa Klubu 2016, osobom które miały najwięcej wątpliwości. Byłoby super gdybyśmy mieli ponad pół roku na przedyskutowanie Regulaminu przed kolejnymi Mistrzostwami. Mirku, Jarku i Rafale – czy może zgodzilibyście się stworzyć grupę, która w dowolnym i odpowiadającym Wam czasie przygotuje taki Regulamin do dyskusji?
Już się cieszę, że spotkamy się w 2016 roku w Mazury G&CC!

Romaniuk Jarosław (2015-08-21 09:59:19):

Mam nadzieję że emocje turniejowe już wygasły więc rzeczywiście może czas na dyskusję o regulaminie również po mistrzostwach. Uważam że dwa miejsca na podium to jakaś nowa "świecka tradycja" i nie za bardzo mnie przekonują stwierdzenia o podobieństwie do THE Open (jednak porównywanie tych dwóch imprez to jednak nadużycie, moim zdaniem). Trochę smutna jest natomiast manipulacja rozmowami/wypowiedziami/faktami (?) jaka wg. mnie odbywa się m.innymi w poniższej dyskusji, którą przeczytałem już po Mistrzostwach. Nie za bardzo mnie tez przekonuje ta jednolitość zasad która sprowadzana jest do jednolitości z właśnie wprowadzonymi zasadami a nie z tym co przez kilka lat miało miejsce. Od razu uprzedzam ze nie jestem też za brakiem jakichkolwiek zmian. No cóż ale pewnie się mylę gdyż nie znam wszystkich rozmów a opieram się na tym co znalazło się w poniższej dyskusji.

Podkański Rafał (2015-08-13 19:04:07):

Mam wrażenie, że jesteśmy w Polsce i mamy turniej amatorski. Proponuję Paweł byś zgłosił na najbliższym zarządzie PZG, poprawkę o likwidacji trzeciego miejsca we wszystkich klasyfikacjach podczas przyszłorocznych turniejów mistrzowskich PZG. Z pewnością cały zarząd PZG przyjmie ją jednogłośnie.
Życzę udanej gry i gratuluję nowego wspaniałego pomysłu na wilanowskie mistrzostwa. Zajmę się tym tematem na najbliższym WZC.

Laskowski Paweł (2015-08-13 18:31:12):

Mirek, uprzejmie proszę o dyskusję o regulaminie na Mistrzostwach. Nową wersję przygotujemy na kolejny rok.
Wg propozycji Mirka została dodana kategoria Best Senior, a także odnosząc się do jego wątpliwości zmodyfikowaliśmy zapisy o podziale w grupach HCP (Grupa A i Grupa B) .
Wyjaśniam także, że brak trzecich miejsc w klasyfikacjach brutto wynika z ujednolicenia propozycji (Mirka) by w kategorii netto zostawić dwa miejsca. Historycznie utrwalamy (tabela mistrzów) pamięć o zdobywcach pierwszego i drugiego miejsca. Mam wrażenie, że na The Open także nagradzany jest tyko mistrz i wicemistrz. Dlatego bardzo spodobała się nam ta propozycja Mirka w czasie niedzielnej dyskusji. Naszym celem była jednolitość zasad.
Jestem do waszej dyspozycji jutro na miejscu. Będę cały dzień w drodze więc będzie mi trudno odpowiedzieć na wasze posty/emaile.

Podkański Rafał (2015-08-13 16:14:30):

Kaska,
Mirek twierdzi, że nie proponował likwidacji 3 miejsca brutto. Ty w sumie piszesz o likwidacji 3 miejsc netto dla wyróżnienia mistrzostw ... . Mnie netto nie interesuje. Chodzi mi o 3 miejsca brutto. 12 lat gramy Mistrzostwa i zawsze był Mistrz, I wicemistrz, II wicemistrz w kategorii brutto. Komu to przeszkadzało?
Co do odpowiedzi na moje zapytanie o możliwości grania zdrowych, młodych, w pełni sprawnych zawodników z meleksa nie zrozumiałem twojej odpowiedzi i odniesień do reguł.
Czyli mogą grać z melex'a a inni będą ich gonić na piechotę po polu czy nie mogą?

Dziekan Mirosław (2015-08-13 15:30:30):

Wywołany jako "współautor" obecnej wersji Regulaminu czuję się w obowiązku sprostować niektóre informacje zamieszczone w odpowiedzi Kasi. Napisałem "współautor" w cudzysłowie , bo mam wątpliwość , czy konsultant, którego uwagi i propozycje zostały całkowicie zignorowane, zasługuje na miano współautora. Tym bardziej , że uważam obecną tabelę podziału na kategorie za niedobrą, niezachęcającą do gry i nieodpowiadającą tytułowi naszego najważniejszego turnieju klubowego. A już zupełnie nie trafia ten zapis w cel jakim miało być " wyróżnienie Mistrzostw wśród standardowo granego Cyklu". Wręcz przeciwnie to wyszło.
Aby uniknąć nieporozumień co do mojego stanowiska odnośnie regulaminu zacytuję swój list przesłany do Komitetu przed finalnymi decyzjami:
Dnia Niedziela, 9 Sierpnia 2015 13:20 Mirek Dziekan napisał(a)
> Kasiu, Pawle,
> Prawie na pewno nie będę mógł być wieczorem na tym spotkaniu , choć będę dokładał starań.
> Gdyby mi się nie udało przedstawiam co następuje:

> Moje zdanie , o którym pisałem wcześniej zasadniczo nie zmieniło się.
> A. Za najważniejsze klasyfikacje uważam STR brutto 0-36 z oddzieleniem Kobiet i Mężczyzn .
> B.Pozostałe kategorie są rodzajem "nagród pocieszenia" i nie powinny dominować rywalizacji ( i trofeów) głównych. W tej materii proszę o przemyślenie zmiany podziału grup HCP 0- 36 ,bardziej proporcjonalnie najlepiej 0-18 i 18,1-36, lub 0-20 i 20,1-36.
> C. Wnoszę o zastosowanie wyników STB netto tylko dla grup HCP 18-36 i 36-54, a dla pozostałych STR netto.
> D.Jeżeli mamy przewidziane 16 nagród jak to wynika z dotychczasowego zapisu to proponuję następującą tabelę pod rozwagę:
> KLUB
> klasyfikacja główna:
> 1.MISTRZ KLUBU hcp 0-36 STROKE BRUTTO 3 miejsca
> 2.MISTRZYNI KLUBU hcp 0-36 STROKE BRUTTO 3 miejsca
> 3. BEST SENIOR hcp 0-36 STROKE NETTO 1 miejsce ( K lub M)
> klasyfikacje dodatkowe
> 4. HCP 0 - 18 (20,0) STROKE NETTO 2 miejsca
> 5. HCP 18,1(20,1)- 36,0 STABLE NETTO 2 miejsca
> 6. ZK hcp 36,1-54 STABLE NETTO 2 miejsca
> OPEN
> 7. HCP 0 - 36 STROKE NETTO 3 miejsca
> ----------------------------
> razem nagrodzonych 16 miejsc
> ( tyle co poprzednio)
> D. Proponuję jeszcze dodanie w regulaminie zapisu o możliwości podnoszenia piłki w kategorii 5 ( wtedy gracz podejmuje decyzję o rezygnacji z udziału w klasyfikacjach STR) oraz o obowiązku podnoszenia w kat.6 , gdy ilość uderzeń na dołku przekracza limit o 5 i wpisywanie tak podwyższonego wyniku co, zdaje mi się ,będzie pasowało do możliwości systemu EAGLE PZG .

> Mam nadzieję , że przedstawione propozycje weźmiecie pod uwagę , życzę owocnej pracy i serdecznie pozdrawiam
> Mirek

Tak więc propozycja skasowania 3 miejsc w kat dodatkowych , była tam zawarta, ale wynikała z dążenia do niezwiększania ilości nagród, których było na wstępie 16, przy priorytetowym potraktowaniu tytułowych na Mistrzostwach kategorii i nacisku na sportowy charakter Mistrzostw. Tymczasem ilość miejsc nagradzanych została obcięta do 12 , a wskazywanie na mnie jako przyczynę tego uważam co najmniej za niezręczność. Tyle wyjaśnienia.
A teraz apel do Komitetu i Dyrektora turnieju:
Jeszcze jest czas na wprowadzenie korekt prowadzących do podniesienia rangi Mistrzostw i uatrakcyjnienia rywalizacji. Jest p 19 regulaminu , który na to pozwala. Nie odkładajmy tego na przyszły rok .
z golfowym pozdrowieniem
Mirek Dziekan

Terej Katarzyna (2015-08-13 14:00:42):

Rafał, osoby zaangażowane w tworzenie Regulaminu to:Paweł Laskowski (dyr.turnieju i jego decyzje są ostateczne), Mirek Dziekan, Darek Okrasa, Beata Okrasa i ja (Irek na urlopie) - przedyskutowaliśmy kilka propozycji zmiany Regulaminu, a celem było właśnie wyróżnienie Mistrzostw spośród standardowo granego Cyklu - stąd skasowanie 3 miejsc w hcp ale dodanie innych kategorii - to zgodnie z propozycją Mirka. Grupy tez mają służyć sprawiedliwemu rozłożeniu rywalizacji - niestety żaden z podziałów EGA nie pasuje do naszej grupki… Były też propozycje znacząco dalej idących zmian. Niektóre są bardzo fajne ale wrócimy do nich w przyszłym roku. Mogę tylko wyrazić żal, że Ci się nie podoba Regulamin - nigdy nie zadowolimy wszystkich. Ale żałuję, że zrezygnowałeś ze współpracy z Klubem… Jak zawsze zapraszamy do naszego grona, by wspólnie wypracowywać najlepsze propozycje. Lepiej wnieść coś dobrego niż protestować… Mam nadzieję jednak do zobaczenia na Mistrzostwach i proszę pamiętaj, że zmiany zostały wprowadzone przez dedykowane do tego grono, starając się uwzględniać szereg postulatów i mając na uwadze tylko i wyłącznie ZADOWOLENIE KLUBOWICZÓW. Pozdrawiam Kasia
MELEXY: nie rozumiem skąd tyle dyskusji. Reguły gry w golfa są BEZWZGLĘDNE i obowiązują podczas wszelkich turniejów czy nam sie to podoba czy nie. Umieszczenie tego punktu w Regulaminie było jedynie de facto PRZYPOMNIENIEM dla tych Klubowiczów, którzy żadko korzystają z małej książeczki a na dokładkę z Decyzji... (jak juz ktos ma problem jakikolwiek...)

Podkański Rafał (2015-08-13 09:48:41):

Proponuję wykorzystanie dostępnych meleksów, jako transport wody, lodu, sprzetu oraz korzystanie przez wszystkich z grupy w równym stopniu z buggy ( na zasadach wymienności po, np 2, 3, 9 dołkach czy inaczej wg ustaleń w grupie). Wtedy jestem za.
Nie akceptuję sytuacji pieszej pogoni w temp 35 C za zdrowymi bykami w wózkach przez 18 dołków.
Brak nagród za 3 miejsca to chyba błąd drukarki bo inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć.
pozdrawiam
Rafał Podkański

Dziekan Mirosław (2015-08-13 09:06:54):

Całkowicie zgadzam się z Rafałem i popieram wniosek o modyfikację tego punktu w regulaminie.
Przy okazji wnioskuję o przywrócenie tradycyjnej ( a w golfie tradycja jest ważna) zasady nagradzania 3 najlepszych Panów strokeplay brutto ( Mistrz Klubu) oraz honorowanie 3 Pań strokeplay brutto ( Mistrzyni Klubu)
Mirek Dziekan

Podkański Rafał (2015-08-13 07:00:12):

Szanowny Komitecie Turniejowy Mistrzostw Klubu w Krakowie,
niestety nie potrafię odszukać regulaminu naszych Mistrzostw Klubu, które rozpoczynają się 15.08.

Dlatego proszę o stanowisko Komitetu Turniejowego oraz potwierdzenie, co do możliwości gry z meleksów, (których wystarczy dla ok. 20 graczy) przez wszystkich uczestników turnieju bez względu na stan zdrowia.
Jeśli zasłyszana informacja zostanie potwierdzona, zgłaszam protest oraz proszę o zmianę tego punktu i udostępnienie możliwości jazdy meleksem tylko w uzasadnionych przypadkach. Będzie to zgodne z duchem wspólnej rywalizacji klubowej podczas zapowiadanych upałów w trakcie turnieju.

z poważaniem
Rafał Podkański

Osiński Ireneusz (2015-07-09 12:19:39):

Oczywiście że będzie przeliczona, prawdopodobnie jutro, ponieważ czekam na wprowadzenie kilku rund zgłoszonych do Komisji HCP do pól, które nie są jeszcze wprowadzone do PZG.

Mistrz Klubu (2015-07-08 23:31:42):

Czy i kiedy przeliczy sie Liga za zeszly tydzien?

Kopczewski Michał (2015-06-17 21:13:45):

Golf w Portugalii - czy możecie polecić jakieś dobre, sprawdzone miejsce? Chcemy się wybrać z żoną we wrześniu. Z góry dziękuję. Piszcie wprost do mnie: kopczewski [at] processum.pl

Wojnowski Mikołaj (2015-06-12 13:52:02):

kiedy beda godziny startów oraz sposob wyboru flightów?

Wojnowski Mikołaj (2015-05-20 09:32:50):

Cześć, mam mnóstwo sprzętu golfowego, używane i nowe rzeczy, kije, drivery, puttery, torby lotnicze na kije golfowe, czapki i toczki, z nagród i moje poprzednie. Kontakt na maila mikolaj.wojnowski@gmail.com albo telefonicznie. Zapraszam!

Kopczewski Michał (2015-04-22 20:08:06):

Brawo za nową stronę. Miło, że komuś się chce.

Jankowska Aleksandra (2015-04-22 14:20:29):

Bardzo ładna nowa strona!

Osiński Ireneusz (2015-04-16 18:31:01):

Mirku, teraz już tak :-)

Dziekan Mirosław (2015-04-16 13:23:19):

Czy opis: PRZYWILEJE KLUBOWICZÓW jest aktualny dla sezonu 2015 ?

Kapitan Klubu (2015-02-02 09:55:22):

Członkostwa 2015 w najbliższy wtorek opowiemy więcej

Wojnowski Mikołaj (2014-11-11 21:40:22):

golf trip 30.12 - 6.01 - 7 nights 5 days unlimited golf on two courses i direct Malagi = 640EUR

Kapitan Drużyny (2014-06-13 10:17:15):

We wtorek 17 czerwca o 18.30 szeroka reprezentacja klubu spotyka się w Wilanowie na wspólnym treningu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kibicowania i udziału w godzinie klubowej.

Liga klubowa - ExtraLiga

PozycjaNazwisko i imięRundyPunkty
1Mazurkiewicz Piotr12365
2Skręta Jarek15350
3Budner Marek12342
4Stańczak Monika12332
5Budner Ewa11327
6Bury Krzysztof10325
6Kozicka Barbara12325
8Dziekan Mirosław13321
9Firych Przemysław11306
10Skrobot Radosław11293

Ostatnie przeliczenie: 2015-10-06 18:17:35

zobacz więcej »

Polski Związek Golfa Golf Parks Poland

Godzina klubowa

Najbliższa godzina klubowa: 01.01.1970 00:00

Prowadzący:

zapisz się »

FaceBook

Shoutbox

  • Terej Katarzyna: Marku, bardzo dziękuję w imieniu wszystkich zaangażowanych osób! Bez Mirka Dziekana nie byłoby ...
  • Czecharowski Marek: Kasiu et consortes (wszyscy Cię Wspierający)! Wielkie dzięki za przesympatyczny Turniej kończąc...
  • Mistrz Klubu: Czesc, jesli chcecie pojechac na golfa kolo Sylwestra, to dajcie znac na moj prywatny email! Wyciecz...

zobacz więcej »