Władze i Historia

ZARZĄD

Prezes Zarządu:

  • Michał Kopczewski (od lutego 2017)

Członkowie Zarządu:

  • Katarzyna Terej
  • Monika Kołowrotna
  • Ireneusz Osiński
  • Franciszek Iwaniuk

Komisje

KOMISJA REWIZYJNA

  • Barbara Kozicka
  • Aleksandra Jankowska
  • Damroka Kościelak

KOMISJA HANDICAPOWA – hcp@royalgolf.org

  • Paweł Laskowski
  • Darek Okrasa
  • Mirek Dziekan

KOMISJA ETYKI

  • Marek Smolarz
  • Marek Czecharowski

KOMITET TURNIEJOWY – turnieje@royalgolf.org

  •  – kapitan klubu
  • Beata Okrasa – lady vice kapitan
  • Mirosław Dziekan – senior vice kapitan
  •  – green card vice kapitan
  • Ireneusz Osiński

HISTORIA KLUBU

POWSTANIE  KRÓLEWSKIEGO KLUBU GOLFOWEGO W WILANOWIE

Wszystkiemu winna była chyba pogoda. W kwietniu 2002 roku padało często, więc popijając w recepcji kawę popuszczaliśmy z naszym regularnym gościem dziennikarzem sportowym i prezesem Polskiego Związku Golfa Andrzejem Personem wodze fantazji. Obiekt golfowy Golf Parks Poland funkcjonował od roku i cieszył się rosnącą popularnością ale marzyło nam się więcej, na przykład własny klub golfowy, który dałby nam wsparcie w walce o wydzierżawienie kilkudziesięciu hektarów pod pole golfowe. Tym gawędom przysłuchiwał się z rosnącym zainteresowaniem Kazimierz Marciniak, wcześniej rajdowiec samochodowy, założyciel i członek zarządu Polskiego Klubu Safari. Któregoś dnia Kazimierz zadeklarował pomoc w założeniu takiego Klubu golfowego. Zebraliśmy więc niezbędną dokumentację, zwerbowaliśmy z niemałym trudem piętnastu kandydatów na członków i 16 października 2002 zwołaliśmy Zebranie Założycielskie powierzając Kazimierzowi funkcję prezesa zarządu. Wkrótce później ( 31 stycznia 2003) Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zarządziło wpisanie Stowarzyszenia do ewidencji pod numerem 1. Tak to Królewski Klub Golfowy w Wilanowie  zaistniał oficjalnie na golfowej mapie Polski.

Wspomnienia spisał – Janusz Herburt – Hewell

SKŁADY ZARZĄDÓW

16.10.2002 – 20.10.2006

  • Prezes zarządu – Kazimierz Marciniak
  • Vice prezes – Janusz Herburt – Hewell
  • Sekretarz – Monika Kołowrotna
  • Skarbnik – Marek Smolarz do ……. p.o. Joanna Trzaskalska – Kołodziejczak
  • Kapitan Sportowy – Andrzej Person; od 04.2003 p.o. Kapitana – Rafał Podkański
  • I Mistrzostwa Klubu     ………2003 na polu Mazury Golf & Country Club  w Naterkach

20.10.2006 – 15.10.2010

  • Prezes Zarządu – Marek Smolarz do 07.2007; od 04.03.2008 – Krzysztof Domański
  • Vice Prezes – Janusz Herburt – Hewell
  • Vice Prezes – Rafał Podkański
  • Sekretarz – Monika Kołowrotna
  • Skarbnik – Joanna Kołodziejczak
  • Kapitan sportowy – Rafał Podkański

15.10.2010 – 28.03.2012

  • Prezes Zarządu – Krzysztof Domański do 09.03.2011; od 21.03.2011 do 31.03.2011 Zbigniew Ślązak, od 31.03.2011 do 28.03.2012 Eligiusz Krześniak
  • Vice Prezes – Monika Kołowrotna
  • Vice Prezes – Rafał Podkański do 26.05.2011; od 02.07.2011 do 28.03.2012 Jarosław Romaniuk
  • Vice Prezes – Zbigniew Ślązak do 28.03.2012
  • Vice Prezes – Mikołaj Wojnowski do 28.03.2012
  • Kapitan Sportowy – Mikołaj Wojnowski do 16.06.2012

 

28.03.2012 – 26.06.2013

  • Prezes Zarządu – Jacek Trojanowski

 

26.06.2013 – 13.10.2014

  • Prezes Zarządu – Piotr du Château

 

16.10.2014 – 08.02.2017

  • Prezes Zarządu – Katarzyna Terej

 

Liga turniejowa 2017

Mężczyźni

PozycjaNazwisko i imięRundyPunkty
1Skręta Jarek18366
2Kopczewski Michał10346
3Bury Krzysztof10338
4Lenard Piotr10335
4Firych Przemysław12335

Kobiety

PozycjaNazwisko i imięRundyPunkty
1Awdziejczyk Małgorzata15320
2Stańczak Monika12319
3Jankowska Aleksandra9291
4Dziekan Anna8257
5Terej Katarzyna8242

zobacz więcej »

Polski Związek Golfa Golf Parks Poland

FaceBook