Miły remanent

Data publikacji: 14.09.2022

Wystarczy tydzień redaktorskiego urlopu, żeby nazbierało się kilka ładnych osiągnięć naszych Klubowiczów. Przede mną przemiły obowiązek (przyjemność raczej?), by je podsumować i ogłosić światu.

Toga Golf (10 września)

Toga Golf to golfowy turniej z tradycjami. Zwykle miewaliśmy swoją – mniejszą czy większą – reprezentację w Naterkach na tych zawodach środowiska prawniczego. Tak było i tym razem. Jednak na samym udziale się nie skończyło.

Izb Adwokacka w Warszawie zajęła II miejsce w X Drużynowych Mistrzostwach Izb Adwokackich w Golfie – Toga Golf. Łączny wynik mec. Kamila Miężalskiego (STB netto 38) z Józefowa oraz członka naszego klubu mec. Wojciecha Bagińskiego (STB netto 35) zapewnił im drużynowe wicemistrzostwo.

W kategoriach indywidualnych członkini naszego klubu – mec. Zofia Woźniak – zajęła I miejsce wśród kobiet.

* * *

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski (10-11 września)

Dorota Ciesielska wystąpiła na nowym – i większości z nas jeszcze nie znanym – polu Black Water Links. Zagrała doskonałe rundy 78 i 88, co dało jej tytuł Wicemistrzyni Wielkopolski. Takiego tytułu chyba jeszcze nikt z naszego klubu nie zdobył nigdy.

* * *

Mistrzostwa Podkarpacia – Turniej Początkujących (2 września)

Skoro przy różnych regionalnych mistrzostwach jesteśmy, to tydzień wcześniej Marcin Mirka zajął II miejsce w zawodach na polu Dwa Stawy. Też pewnie większość z nas tam nie była. Wynik -7 na dziewięciu dołkach robi wrażenie.

* * *

Volvik Masters (11 września)

Zaledwie 84 uderzeń potrzebował Tomasz Radwan, aby przejść swój ulubiony Rajszew na niedzielnym turnieju, sponsorowanym przez koreańskiego producenta sprzętu golfowego.

Efekt? II miejsce w kategorii Stroke Play Netto HCP 0-12. No i w ogóle 4. wynik brutto wśród wszystkich startujących, zaraz za Bogdanem Bigusem.

* * *

Warsaw Golf Championship (11 września)

W finałowym turnieju wystąpili nieustraszeni zawodnicy, którzy się deszczom nie kłaniają. W tych wymagających warunkach udało się Królewskim zdobyć kilka syrenich statuetek.

W kategorii STB netto 9,1-12,0 II miejsce zajął Paweł Lis (nie ma go na zdjęciu, bo pojechał wcześniej).

W kategorii STB netto 12,1-15,0 III miejsce zajął Piotr Mazurkiewicz.

Kategorię STB netto 15,1-18,0 wygrał Przemek Kosiorek.

W kategorii STB netto 18,1-21,0 II miejsce zajął Robert Moreń

Kategorię STB netto 21,1-25,0 wygrał Paweł Skoblewski.

Ulewny deszcz i spory wiatr wszystkim dały mocno w kość (jak relacjonuje Robert). Tym bardziej na uwagę zasługują wyniki szczególnie dwóch zawodników, wyrażone w wartościach netto: Przemka (40 stb) i Pawła Skoblewskiego (39).

Gratulacje dla wszystkich! Również zaktualizowane zostały już wyniki Ligi Królewskiej za ostatnie 2 tygodnie. Remanent w Match Play zasługuje na oddzielny wpis. Już niebawem!