Pierwszy turniej za nami

Data publikacji: 24.04.2013

W niedzielę 21 kwietnia wystartował „Race To Ping Factory”, czyli pierwszy turniej tegorocznego Cyklu Królewskiego.

W zawodach wzięło udział 40 golfistów i golfistek. Pogoda była słoneczna, może tylko wiatr dawał się we znaki, dlatego też nie każdy był zadowolony z uzyskanego wyniku. Na usprawiedliwienie dodam, że dla wielu z nas był to pierwszy kontakt z polem golfowym w tym roku – wszystkiemu winna długa zima 😉 .

Oczywiście obecni byli sponsorzy Cyklu. Przedstawiciel Pinga na drivingu rozstawił namiot, w którym można było przetestować kije. Firma Sajos – sponsor „hole in one” – przed domem klubowym w Sobieniach zaparkowała luksusowe pojazdy – Ferrari, Aston Martin, Audi.

Turniej był rozgrywany w formacie stableford z podziałem na dwie grupy handicapowe. Rywalizacja była bardzo zacięta, często o miejscu na podium decydował countback. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz piłeczki golfowe.

I tak w grupie hcp 0-18 zwyciężył Tytus Konarzewski, wyprzedzając Tomasza Lewczuka. Trzecie miejsce zajął Paweł Laskowski, który właśnie dzięki lepszej drugiej dziewiątce wyprzedził Rafała Podkańskiego.

W grupie hcp 18,1 -36 zwyciężyła Monika Stańczak, która jednocześnie zdobyła nagrodę (butelka wina) dla najlepszej zawodniczki (Best Lady). Drugie miejsce zajęła Justyna Czarnoba, które też dzięki lepszej drugiej dziewiątce wyprzedziła Adama Pawłowskiego – miejsce trzecie.

Najlepszym seniorem został Tadeusz Szkałuba (butelka wina). Niestety nikomu nie udało się wygrać 50” telewizora LCD, który był nagrodą za trafienie hole in one.

Rozegrany został też turniej na 9 dołkach dla graczy z hcp 37-54. Statuetkę za zwycięstwo w tej grupie otrzymał Ireneusz Biliński.

Już teraz zapraszam Was do zapisów na kolejny turniej Cyklu Królewskiego PING Cup, który tym razem odbędzie się na polu w Rajszewie w dniu 19 maja.