Podsumowanie Turnieju o Tarczę Kapitana!

Data publikacji: 16.06.2015

W niedzielę odbył się nasz coroczny, tradycyjny turniej o Tarczę Kapitana Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie, tym razem pod auspicjami naszych 3 wicekapitanów.

Niemal 50 osób, w tym ponad 40 z naszego Klubu, walczyło na Lisiej Polanie. Format Turnieju, stableford liczone z 3/4 HCP umożliwia sprawiedliwą rywalizację wszystkim członkom naszego Klubu – niezależnie od posiadanego hcp. I stąd posiadacz naszej Tarczy za 2014 rok – Irek Osiński, który dzielnie bronił zdobyczy, uległ fantastycznie grającemu wczoraj Andrzejowi Czyżakowi (hcp 10,0), który potrzebował JEDYNIE 78 uderzeń by przejść pole! Andrzej nie tylko zdobył Tarczę Kapitana 2015, ale także 1-sze miejsce: puchar oraz nagrodę w kategorii hcp 0-18 (40stb). Jednocześnie wszedł do grona jednocyfrowych hcp (obecnie 9,2) – obniżając o rewelacyjne 0,8, co przy tym poziomie zaawansowania jest niezwykłym sukcesem.  Andrzeju gratulujemy! I liczymy na więcej, trzymając kciuki za naszą Drużynę, która już we czwartek rozpoczyna walkę o awans do grupy mistrzowskiej na polu Binowo.

W kategorii hcp 18,1-36 nie do pokonania była nasza Pani Kapitan, która z wynikiem 40 stb zajęła I miejsce i obnizyła hcp o 2,0. Została również Best Lady. Powiedziałabym: tradycyjnie choć już po raz ostatni, ale z ogromnym sukcesem, w kategorii hcp 37-54 zwyciężył Michał Kopczewski zdobywając 46 stb i obniżając hcp o 6,0! Best Senior został Franciszek Iwaniuk, który także zajął II miejsce w kategorii hcp 18,1-36, Longest Drive w kategorii mężczyzn trafił do Andrzeja Czyżaka, w kategorii kobiet do Moniki Stańczak, a Closest to the Pin zdobyła Ela Bury umieszczając piłeczkę 2,57 m od flagi. II miejsce w kategorii hcp 0-18 zdobył Krzysiek Bury, a III – Grzegorz Paskudzki. III miejsce w kategorii hcp 18,1 -36 zajęła Monika Stańczak. Nagrody w naszym Turnieju Tarcza Kapitana ufundowali stali partnerzy naszego Klubu, firmy JewelLines i Dr Irena Eris.