WAGC – już są pierwsze awanse

Data publikacji: 25.05.2020

Znany od lat cykl turniejów WAGC (World Amateur Golfers Championship) wystartował w ostatni weekend. Były to jedne z pierwszych turniejów w Polsce od momentu wprowadzenia nowych, łagodniejszych zasad związanych z epidemią.

Silna ekipa z Wilanowa rzuciła się jak wygłodniałe charty na pole Mazury G&CC w Naterkach, ale – jak to zwykle bywa – co nagle, to po diable. I nawet Diabeł Rokita nie dał rady. Nikt nie dał rady. Na nasze wyniki z soboty trzeba po prostu miłosiernie spuścić zasłonę milczenia. Lekki falstart.

Ale może po prostu Królewskich trzeba trochę podrażnić? A może potrzebne są wyjątkowo trudne warunki, by nastąpiła mobilizacja?

Następnego dnia, kolejna eliminacja WAGC miała miejsce w Tokarach. I tu już było inaczej. Głos oddajmy Miro Rokicie, który już na Facebooku zamieścił poniższy wpis:

Królewscy w Tokarach

W niedzielę 24 maja odbył się turniej WAGC w Tokarach. Atrakcji nie zabrakło – silny wiatr, ulewny deszcz, grad i pioruny. Wszystko mokre! Jak ktoś nie był … to nie ma czego żałować! Poza fairway’em trawa wysoka po kolana, a gęsta jak grochówka cioci Halinki czyli bardzo gęsta. Greeny różne, jedne szybkie inne gąbczaste – tylko tubylcy wiedzą co i jak. Ale co tam, zwiad Królewskich zakuty w ciężką zbroję w osobach Paweł herbu Lis i Miro Rokita herbu Diabeł wspierany przez jazdę zaciężną dowodzoną przez Hetmana Dariusza z domu Bąk, walczył dzielnie i wywalczył:
Paweł Lis miejsce 12 z wynikiem 85 uderzeń i 34 pkt stb netto. W swojej grupie HCP 6-10 zajął 2 miejsce!
Miro Diabeł miejsce 24 z wynikiem 91 uderzeń i 34 pkt stb netto. W swojej grupie HCP 11-15 zajął 4 miejsce.
Dariusz Bąk (były nasz klubowicz) miejsce 50 z wynikiem 100 uderzeń i 37 pkt stb netto. W swojej grupie HCP 26-36 zajął 3 miejsce!
Materiały filmowe zaginęły w deszczu i błocie, ale zdołaliśmy wyrwać flagową suchą koszulkę (dzielny rycerz Paweł) z rąk Mistrza Sławka P.
A teraz ocalałe fotki Pozdrawiam Wszystkich,

Miro Diabeł

Pierwszy start i Paweł Lis już zapewnił sobie miejsce w Finałach WAGC – gratulacje!