XXI Międzynarodowe MP Seniorów i Mid-Amatorów

Data publikacji: 24.05.2023

W ostatni weekend na polu Gradi zostały rozegrane – równolegle – XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów oraz XXI Mistrzostwa Polski MidAmatorów. W obu tych zawodach odrębnie prowadzone były klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn. Mieliśmy swoje reprezentacje, ale znów okazało się (już nie pierwszy raz w tym sezonie), że to kobiety „miały więcej z gry”.

Zosia Woźniak napisała kilka zdań właśnie o rezultatach zmagań kobiet. Oto jej relacja (i zdjęcia) poniżej. Dziękujemy!

W XXI Mistrzostwach Polski Seniorek i Mid-Amatorek, które odbyły się w dniach 19-21.05.2023 na polu Gradi Golf Club wzięły udział 4 członkinie Klubu Królewskiego:

– dwie w klasyfikacji Mid-Amatorek: Elina O’Higins i Aneta Mościcka oraz

– dwie w klasyfikacji Seniorek: Rhea Wiatr i Zosia Woźniak.

W Mistrzostwach mogły uczestniczyć zawodniczki posiadające HCP 20,0 lub niższy. Wszystkie Panie przeszły CUT i ostatniego dnia w leader flight’ach zagrały Elina O’Higins i Zofia Woźniak, każda z nich w swojej klasyfikacji turniejowej.

Tytuły Mistrzowskie przypadły w klasyfikacji brutto gospodarzom, tj. Mistrzynią Polski Mid-Amatorek została Dominika Gradecka, zaś Mistrzynią Polski Seniorek została Iwona Sławińska-Zamirowska.

Elina O’Higins zdobyła tytuł I Wicemistrzyni Polski Mid-Amatorek, Zosi Woźniak udało się zdobyć I Miejsce – Zwyciężczyni klasyfikacji Netto Seniorek.

Na pierwszej 9-tce u Zosi ostatniego dnia wzięły górę emocje i ochłonęła dopiero na drugiej 9-tce, którą zagrała na poziomie z poprzednich dwóch dni, ale już było za późno by powalczyć o pudło. Rhea Wiatr super walczyła do końca o miejsce na podium. Ostatniego dnia pomimo uzyskania  wyniku brutto 88 uderzeń, takiego samego co Ela Wolschendorf-Łazowska, przegrała regulaminowo 3 miejsce, zdobyciem większej ilości uderzeń na ostatniej 9-tce. Pech! Aneta super rozpoczęła Mistrzostwa wynikiem 86 uderzeń. Oby tak dalej! Pogoda dopisała, nastroje wśród zawodniczek także. Pole było super przygotowane, trudność sprawiały gęste, zielone semirafy, do których piłki ochoczo się turlały. Kto je pokonał lub ominął, niewątpliwie pokonywał też inne zawodniczki.